WYKŁADOWCYdr n. med. EWA CZAPIŃSKA-CIEPIELA
Kraków


dr n. med. ANNA GRYGLAS-DWORAK
Wrocław
Specjalista neurolog, uzyskała tytuł lekarza i doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Tematyka pracy doktorskiej poświęcona była zastosowaniu toksyny botulinowej w chorobach neurologicznych. Od przeszło 10 lat poszerza swoją wiedzę w zakresie bólów głowy. W 2015 r. odbywała staż zagraniczny na Oddziale Leczenia Bólów Głowy w Klinice Mayo w USA. {{MORE}}Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych spotkaniach ekspertów leczących migrenę i inne bóle głowy. Ukończyła liczne kursy interwencyjnego leczenia bólu i bólów głowy, jak również studia podyplomowe na kierunku Medycyna Bólu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest autorką wielu publikacji naukowych o tematyce bólów głowy.


lek. ALBERT JEZNACH
Warszawa
Lekarz medycyny bólu, specjalizujący się w terapii marihuaną medyczną, w szczególności: bólu w chorobie nowotworowej, neuralgii, fibromialgii oraz migreny.  Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz licznych kursów i szkoleń organizowanych przez: Spectrum Academy, Australian and New Zealand College of Anaesthetists & Faculty of Pain Medicine, STORZ & BICKEL, {{MORE}} Techinion Israel Institute of Technology, University of Colorado Boulder, oraz Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Prowadzący szkolenia dla lekarzy i farmaceutów z zakresu medycznej marihuany w Deutsches Institut für Medizinalcannabis.
dr n. med. ŁUKASZ KMIECIAK
Łódź
Dr n. med. Łukasz Kmieciak specjalizuje się w leczeniu bólów głowy, migren i bólu twarzy przy zastosowaniu technik interwencyjnych pod kontrolą USG (blokady, kriolezja), farmakoterapii i akupunktury. Kształcił się na polskich (Akademia Medyczna w Łodzi oraz Uniwersytet Jagielloński) i zagranicznych uczelniach (Uniwersytet Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Tianjin). Praktykę zdobywał w specjalistycznych {{MORE}}ośrodkach w Europie (m.in. Centrum Leczenia Bólu Narodowego Szpitala Neurologiczno-Neurochirurgicznego w Londynie) i Azji (m.in. w Pekińskim Szpitalu Przyjaźni Chińsko- Japońskiej i Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Tianjin). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy oraz Amerykańskiego Towarzystwa Interwencyjnego Leczenia Bólów Głowy.

dr n. med. MARCIN KOPKA
Warszawa
Specjalista neurolog. Obecnie zatrudniony w Centrum Medycznym NeuroProtect, gdzie konsultuje chorych oraz prowadzi badania kliniczne z zakresu neurologii. Były wieloletni pracownik Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej (Klinika Neurologii i Poradnia Neurologiczna), przed którego radą obronił w 2012 pracę doktorską. Autor wielu publikacji z zakresu neurologii (głównie migreny, padaczki). {{MORE}}Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej (2000). 

dr n. med. MAGDALENA NOWACZEWSKA
Bydgoszcz
Lekarz neurolog specjalizujący się w leczeniu migreny i innych bólów głowy. Ukończyła studia podyplomowe „Medycyna Bólu” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, co pozwala na kompleksowe podejście do pacjenta z bólem. Stworzyła Centrum Leczenia Bólu Athleticomed, gdzie wspólnie z zespołem innych specjalistów zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z bólami głowy,{{MORE}} wykorzystując wiele różnych nowoczesnych metod jak leki, przeciwciała przeciwko CGRP, toksynę botulinową, blokady nerwów i zwojów, neurostymulację, akupunkturę, psychoterapię, terapię manualną. Od lat związana jest naukowo z Collegium Medicum UMK prowadząc badania i publikując w zakresie bólów głowy, mózgowego przepływu krwi czy szumów usznych. Od kilku lat współpracuje z Kliniką Otolaryngologii Collegium Medicum UMK konsultując złożone przypadku pacjentów z bólami głowy oraz twarzy i zawrotami głowy. Połączenie doświadczenia neurologicznego z otolaryngologicznym przyczyniło się do zainteresowania migreną przedsionkową.
Dr n. med. MARCIN STRABURZYŃSKI
Warszawa
dr med. Marcin Straburzyński jest lekarzem medycyny rodzinnej specjalizującym się w bólach głowy. Praktykuje na Mazurach, w niewielkiej praktyce wiejskiej oraz konsultuje pacjentów z bólami głowy w poradni leczenia bólów głowy w Warszawie. Jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także współzałożycielem i od kilkunastu lat członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Rynologicznego. {{MORE}}Po ukończeniu studiów związany był z Katedrą i Zakładem Medycyny Rodzinnej WUM, gdzie doktoryzował się w obszarze rynologicznych manifestacji ziarniniakowatości z zapaleniem naczyń. Autor i współautor kilkunastu prac oryginalnych, a także artykułów i rozdziałów przeglądowych. W 2018 roku ukończył studia podyplomowe Master of Headache Disorders na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza” w ramach stypendium Europejskiej Federacji Bólów Głowy (EHF). Tym samym jest pierwszym Polakiem z tym rekomendowanym przez EHF certyfikatem. Jest także przewodniczącym dorocznego Sympozjum: Bóle Głowy w Codziennej Praktyce


dr n. med. MARTA WALISZEWSKA-PROSÓŁ
Wrocław
Specjalista neurolog szczególnie zainteresowany problematyką migreny oraz innych bólów głowy i twarzy. Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu, następnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Klinice Neurologii we Wrocławiu, gdzie pracuje nadal jako nauczyciel akademicki. {{MORE}}Pracę kliniczną łączy z zainteresowaniami naukowymi dotyczącymi neurologii i neurofizjologii klinicznej. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji z zakresu neurologii, a wyniki swoich badań prezentowała na licznych konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jest założycielem Centrum Diagnostyki i Leczenia Bólów Głowy Premium Clinic we Wrocławiu, gdzie sprawuje holistyczną opiekę nad pacjentami cierpiącymi z powodu bólów głowy.